ökogyertya
Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mitől fenntartható egy gyertya? Nem mindegy, hogy a boltban melyiket kapjuk le a polcról? Ebben a bejegyzésben ízekre szedjük a gyertyákat és pontról pontra megnézzük, hogy mitől is lesz öko egy gyertya.
Ismét elérkeztünk az évnek ahhoz az időszakához, mikor a számunkra legfontosabb hölgyeket ünnepeljük az életünkben, az édesanyánkat. Igaz az anyák minden nap elismerést érdemelnek, az Anyák napja egy szép emlékeztetője ennek. Ezen a különleges napon kifejezhetjük megbecsülésünket édesanyánknak és köszönetet mondhatunk mindazért, amit nap nap után tesz értünk évről évre. Ha még nem találtál ki tökéletes ajándékot vagy időtöltést Anyák napjára adunk néhány ötletet.
A viasz az csak viasz gondolhatnánk, ég ez a fajta is és a másik fajta is. Pedig ez pont olyan téves elgondolás, mintha az epret akarnánk összehasonlítani a banánnal. A viaszok között nagy eltérések lehetnek még egyféle viaszcsoporton belül is. Ebben az útmutatóban bemutatom, hogy melyik viasznak milyen tulajdonságai vannak és mire érdemes használni őket.
A gyertya egyik legfontosabb alkotóeleme a kanóc. Ez jelenti a gyertyád motorját, mivel a vastagsága és összetétele befolyásolja a gyertya égését és hogy meddig tart a gyertyád. A gyertya üzemanyaga pedig a viasz. Mielőtt elmagyarázom, hogyan is működik a gyertya kanóca, mesélek egy kicsit a kanóc kialakulásáról.
Manapság egyre népszerűbbek a növényi viaszokból készült gyertyák és sokak fejében megfordulhat, vajon van-e jogos alapja ennek a népszerűségnek. Felkutattam az idevágó kutatásokat, melyek megvizsgálták mind a paraffinból mind a növényi viaszból készült gyertyákat.