Leírás és Paraméterek
Talán sohasem volt még egyszerre ugyanolyan jó és nehéz a gyermeklét, mint most a 21. században. Jó, mert sok minden sokkal könnyebben és gyorsabban elérhető, mint volt a régebbi korokban. Sok minden alatt érthetjük itt az áruk sokaságát kezdve az élelmiszertől, ruházkodáson, játékokon, szolgáltatásokon át, s a sor végét nem is látjuk. Gyorsan elérhetőek lettek az információk is az internet segítségével, mely egyszerre tud nagyon hasznos és nagyon káros is lenni.
Az ember, s kiemelten a gyermek fejlődése nem ehhez a rohanó világhoz alkalmazkodott. A gyerekeknek szükségük van egy biztonságos légkörre, és hogy megtanulják hogyan lehet úgy élni, hogy abban önmaguk tudjanak lenni. Hol vannak a határok maguk számára? Hol vannak a határok mások számára? Milyen irányba induljanak el, ha eltévednek? Merjenek-e segítséget kérni? Hogyan nyugtassák meg magukat?
Régebben sem volt mindig egyszerű ezekre a kérdésekre választ találni egy gyereknek, sokszor még a felnőtteknek sem. Napjainkban az interneten való böngészés élménye sem segít abban, hogy megfelelő válaszokat, segítséget kapjunk. A folyamatos kattintgatással, görgetéssel, honlapról honlapra ugrálással sajnos csökken a gyerekek és a felnőttek koncentrációs képessége. A képernyő előtt töltött idő alatt a monitorból sugárzó kék fény sem tesz jót sajnos, illetve a gyerekekre és felnőttekre zúduló információmennyiség egészen egyszerűen túl sok, nehéz vele megbirkózni. Ott van még továbbá az internetes vagy iskolai zaklatások veszélye is, melyről a gyerekek sokszor nem is beszélnek, inkább magukba zárkózva hordozzák.
Meseterápiás foglalkozásainkon a mesék varázslatos erejét és ősi bölcsességét hívjuk segítségül.
Hogyan is néz ki egy ilyen foglalkozás?
A következő korcsoportot várjuk soproni és fertődi kis műhelyünkben:
-
5-10 éves korig az ovisokat és kisiskolásokat
A soproni helyszín a GYIK Rendezvényház Borostyán terme (9400 Sopron, Ady Endre u. 10.), a fertődi foglalkozásokat pedig a Kalandbirodalomban (9431 Fertőd, Bartók Béla u. 6.) tartjuk meg.
A foglalkozások 50 percig tartanak. Egy csoportban legfeljebb 10 gyermeket tudunk fogadni.
Lehetőség van a döntés előtt egy fél órás INGYENES konzultációra, melynek időpontjáról és helyszínéről a visszaigazoló emailünkben tájékoztatunk majd Titeket.
Regisztrációs űrlap Ingyenes Meseműhely Konzultációra! (kattints)
Miből áll egy foglalkozás?
-
Megérkezünk
-
Mozgunk egy kicsit, hogy levezessük az energiákat
-
Zenélünk, éneklünk
-
Mesét hallgatunk
-
Rajzolunk vagy kézműveskedünk
Mi történik a háttérben? Mire jó ez a foglalkozás?
-
fejlődik az érzelmi intelligencia
-
a kreatvitás
-
a képzelet, a fantázia
-
a problémamegoldó gondolkodás
-
pozitív hatású a beszédre
-
a szókincsre
-
a kifejezőkészségre
-
megnyugtatja, kikapcsolja, feltölti a gyermeket
-
felkészíti a gyermeket az élet próbatételeire
-
összefüggéseket fedez fel a világban
-
elhelyezi magát benne
-
képessé teszi arra, hogy másokhoz kapcsolódjon
-
a történetek eligazítanak az érzelmekben
-
feloldják a félelmeket
-
erősítik az önbizalmat
-
megtanulja a gyermek, hogy az életben sok a kihívás
-
közben másoknak is segítünk
-
észre kell venni a lehetőségeket
-
a mesék segítik a célok elérését
Miért jobb az élőszavas mese, mint a TV-n, számítógépen nézett mese?
A TV-ben, számítógépen, egyéb számítástechnikai eszközön látott mesefilmeket a gyermek "készen kapja". Alkotó képzelete ekkor nem működik, nem alakulnak ki belső képek. Úgy is mondhatnánk, hogy ezek a készen kapott történetek korlátozzák gyermekünk fantáziáját.
Élőszavas mesemondásnál a gyermek képzelete működésbe lép. A mesehallgatás során átélteket saját kedve szerint alakítja belső képekké. A mesehallgatást követő rajzos feladatoknál is jól látszik az, hogy milyen sokféleképpen képzelik el a gyerekek ugyanazt a történetet.
A beleéléssel, szép hangsúlyozással elmesélt történet nagyobb élményt nyújt a mesehallgatónak, segít a mesét megérteni, a szereplőkkel azonosulni.
Végezetül pedig...
Meséljünk otthon is gyermekeinknek, mert segít a bizalmas légkör megteremtésében, a beszélgetések elindításában, s a gyermek bátrabban meséli el a vele történteket.
Nem utolsó sorban pedig meséljünk, mert a mesék élni tanítanak!
A Ligetszépe ® meseterápiás és mesepedagógiai módszer komplementer segítő eljárás, nem helyettesíti a pszichoterápiás és/vagy orvosi gyógyító tevékenységet, illetve tréningjeinkre is ugyanez vonatkozik.